Pánske cyklo rukavice

Kategória je prázdna. Vyberte si prosím inú kategóriu s podobným tovarom v hornom menu.


Pánske cyklo rukavice

Obyčajné rukavice chránia ruku pred mechanickým poškodením alebo stratou tepla. Športové rukavice, ktoré navyše spevňujú úchop sú golfové, vzpieračské, samozrejme aj rukavice na bicykel. Ale práve rukavice na bicykel majú ešte ďalšie funkcie. Zo všetkých športov totiž práve rukavice na bicykel majú najdlhšie záťažové časy úchopu. Rukavice na bicykel preto musia zabrániť otlakom a odreninám. Rukavice na bicykel ale tiež musia chrániť dlaňové nervové kanáliky a zakončenia. Ak zhrnieme všetky spomenuté skutočnosti, rukavice na bicykel spevnia úchop riadidiel, bránia ruke v kĺzaní na gripe alebo riadidlách. Ďalej rukavice na bicykel zamedzujú otlakom a aj nadmernému zaťaženiu dlaňových nervov. V neposlednom rade samozrejme rukavice na bicykel chránia ruky pred mechanickým poškodením a chladom.

Na cyklistické rukavice sú kladené vysoké nároky, dobré rukavice na bicykel musia chrániť aj dlaňové nervy.

Množstvo výrobkov sa ako rukavice na bicykel iba tvári. V zásade dokážu iba to, čo ktorákoľvek pracovná rukavica s ustrihnutými koncami prstov. Nové cyklistické porekadlo o rukaviciach na bicykel by kľudne mohlo znieť - kto šetrí, má farebné prsty. Keď už sú náhodou na takomto lacnom výrobku (schválne nepoužívame termín rukavice na bicykel) použité stabilné farby, tak vám prsty aspoň zmodrajú kvôli nevhodnému polstrovaniu. O nejakej opore ruky a ochrane nervov dlane ako pri skutočných rukaviciach na bicykel nemôže byť vôbec reč.

Lacné napodobeniny rukavíc na bicykel sú iba pracovné rukavice bez prstov, nechránia a nepomáhajú.

Kvalitné špičkové rukavice na bicykel, kde patria hlavne značky Chiba a Rogelli, spĺňajú všetky podmienky profesionálneho používania. Takéto značkové rukavice na bicykel sú konštrukčne riešené v spolupráci s vrcholovými cyklistami, rukavice na bicykel Chiba a Rogelli sú vyrábané z prvotriedných značkových materiálov a dôkladnému spracovaniu sa týmto rukaviciam na bicykel dostáva v manufaktúrach s kvalifikovanými šičkami.

Kvalitné značkové rukavice na bicykel sú v starostlivosti profesionálov od návrhu až po ušitie a testovanie. Medzi najprestížnejšie rukavice na bicykel patria značky Chiba a Rogelli.