Cyklistické topánky

6

Cyklistické topánky

Cyklistické topánky (tretry) vám pomôžu maximálne efektívne prenášať silu z nôh do pedálov.

Väčšina cyklistických topánok je dodávaná so systémom pre uchytenie nášľapných pedálov. V ponúke nechýbajú ani cyklistické topánky MTB z priedušného a veľmi pohodlného materiálu. Na cykloturistických topánkach je na nášľapoch záslepka, ktorá sa buď odoberie alebo namontuje na pedál.

Vďaka cyklistickým topánkam bude vaša noha výborne spevnená vďaka ergonomickej konštrukcii. Pľuzgierov sa báť nemusíte vďaka polstrovaniu v oblasti päty a jazyka.

Cestné cyklistické topánky majú pevnú hladkú podrážku, a preto nie sú vhodné na bežné chodenie. Pre zaistenie dostatočnej opornej plochy na prenos sily, pripevňuje sa na podrážku v prednej časti topánky veľký úchyt (kufor) pre nášľapný systém upevnenia k pedálu. Kvôli vystúpenému kufru a hladkej podrážke nie sú cestné cyklistické topánky vhodné na jazdu na horských bicykloch.

Pozri sa na ďalšie kategórie, ktoré súvisia s kategóriou cyklistické topánkyzimné tretry na bicykeltretry na MTBtretry na bicykelcyklo tretry MTBcyklo tretrycyklo topánkycyklistické tretry MTBcyklistické tretrytopánky na bicykel.