Cyklo nohavice

36

Cyklo nohavice

Vybrať cyklo nohavice nie je vskutku jednoduchá záležitosť. Problematiku sa vám pokúsime aspoň trochu priblížiť. Chceme Vám pomôcť pri hodnotení hľadísk výberu cyklo nohavíc a spôsobu ich využitia.
 
Vhodný výber cyklo nohavíc určuje predovšetkým spôsob ich využitia.
 
Ak nechcete využiť možnosť vlastniť oba základné typy cyklo nohavíc, teda cyklo nohavice s výstelkou a bez nej, potom je jediným rozhodujúcim kritériom pre výber cyklo nohavíc to, či ich budete používať výhradne na bicykel alebo aj na beh, či skating. Ak predpokladáte, že Vám cyklo nohavice budú slúžiť iba pre jazdu na bicykli, potom voľba padne jednoznačne na cyklo nohavice s výstelkou, klasického strihu s trakmi, teda „čapáky“.
 
Predpokladáte, že budete využívať cyklo nohavice iba na bicykli, vyberte si teda cyklo nohavice s výstelkou.
 
Rozhodujúcim faktorom pre výber cyklo nohavíc je aj to, či ste rozhodnutí jazdiť za každého počasia, potom určite siahnete po cyklo nohaviciach pre mrazivé dni s vnútorným počesaním a vyššou gramážou textílie, použitej na cyklo nohaviciach. Zamerať sa pri tom aj na kvalitu vložky, použitej v cyklo nohaviciach, je naprostou samozrejmosťou.
 
V zime a v chlade Váš chrbát celkom určite ocení cyklo nohavice s predĺženým zadným dielom.
 
Spôsob jazdenia je potom ďalším faktorom pre výber cyklo nohavíc, pre agresívnu jazdu v teréne, s častým pohybom na zemi, je dobré voliť cyklo nohavice s fixačnými pásikmi pod chodidlami a spevňujúcimi švami nad lýtkami a kolenami. Takéto cyklo nohavice mávajú obvykle aj širšie a pohodlnné traky.
 
Podľa typu jazdy si vyberajte cyklo nohavice s fixačnými prvkami a pozornosť zamerajte na výstelku.
 
Ak sa ale venujete aj iným zimným športom, napríklad bežkám, potom by voľba cyklo nohavíc mala smerovať na tie bez výstelky a pri jazde na bicykli cyklo nohavice proste doplniť kraťasmi, ktoré výstelku majú.
 
Cyklo nohavice bez výstelky si môžete zobrať na bežky aj snowboard, na bicykli ich doplníte kraťasmi.
 
Cyklo nohavice Rogelli spĺňajú všetky vaše požiadavky pri výbere, dizajnovo aj použitím materiálov čerpajú všetky výhody z cyklo nohavíc používaných profesionálmi a v kategórii univerzálnych cyklo nohavíc kombinuje Rogelli najlepšie skúsenosti aj z ostatných činnosti a športov.
 
Pri výbere cyklo nohavíc vám doporučujeme vyberať z ponuky značky Rogelli.
 
Kedy vybrať cyklo nohavice pánske alebo dámske, v tom vám asi radiť nemusíme, skôr stojí za to zamyslieť sa, či si vybrať cyklo nohavice priliehavé, elastické, alebo voľné. Opäť to závisí od použitia, z hľadiska športového vyžitia mimo bicykel sú si oba typy cyklo nohavíc rovné, tie voľné ale samozrejme pôsobia civilnejšie a v takých cyklo nohaviciach si na horskej chate môžete kľudne večer sadnúť k baru, bez obáv z módnej polície.
 
Voľné cyklo nohavice bez výstelky pôsobia civilne a sú vhodné aj pre nešportové činnosti.
 
Pre detské cyklo nohavice platia rovnaké zásady výberu ako pre dospelé, snáď teda iba zdôraznime, že pre výber detských cyklo nohavíc platia aj rovnaké dôvody. Ochrana pri páde, pred prevlhnutím a ochrana pred prechladnutím, to všetko detské cyklo nohavice zvládnu rovnako dobre, ako cyklo nohavice pre dospelých a že deti si pri športe zaslúžia rovnaký komfort ako my, o tom bez debaty.
 
Pre výber detských cyklo nohavíc platia rovnaké zásady aj dôvody voľby ako u dospelých.
 
Pozrite sa na ďalšie kategórie, ktoré súvisia s kategóriou cyklo nohavice: detské cyklonohavicecyklistické nohavice s vložkoucyklistické nohavice s gélovou vložkoucyklonohavice.